Brama garażowa - jaką wybrać i ile kosztuje?

Biorąc pod uwagę fakt, że na rynku możemy spotkać się praktycznie z nieskończoną ilością różnego rodzaju bram garażowych, ciężko jest wybrać tą jedną idealną opcję. W celu dokonania zakupu musimy przemyśleć wiele istotnych kwestii, dzięki którym będziemy w końcu mogli podjąć dobrą decyzję odnośnie wyboru naszego faworyta.

Brama garażowa - jaką wybrać i ile kosztuje?

Biorąc pod uwagę fakt, że na rynku możemy spotkać się praktycznie z nieskończoną ilością różnego rodzaju bram garażowych, ciężko jest wybrać tą jedną idealną opcję. W celu dokonania zakupu musimy przemyśleć wiele istotnych kwestii, dzięki którym będziemy w końcu mogli podjąć dobrą decyzję odnośnie wyboru naszego faworyta. Aspekty takie jak budowa czy sposób otwierania mogą znacząco wpłynąć na całkowity koszt bramy garażowej. Obecnie najpopularniejszym rodzajem są bramy segmentowe, jednak na jakie typy bram możemy jeszcze natrafić? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Z jakimi rodzajami bram garażowych możemy się spotkać?

Poniżej przedstawiamy rodzaje bram, na które mogą Państwo natrafić podczas przeglądania poszczególnych ofert bram garażowych.

Bramy segmentowe - ten rodzaj bram garażowych występuje w dwóch odmianach, bramy segmentowej górnej oraz bramy segmentowej bocznej. Ich ogromną zaletą jest to, że nie wymagają posiadania dużej przestrzeni przed garażem, co stanowi perfekcyjne rozwiązanie dla osób, które mają krótki podjazd. Dużą korzyścią jest podjęcie decyzji o zamontowaniu bramy segmentowej w garażach z ogrzewaniem, gdyż charakteryzują się one o wiele większą szczelnością niż bramy uchylne. Dodatkowym atutem tego rodzaju bram jest fakt, iż istnieje możliwość zamontowania bramy segmentowej w otworach z łukowym nadprożem oraz w garażach, które wychodzą na ulicę. Jej koszt wynosi minimum 2000 złotych.

Bramy rolowane - cechują się tym, że zajmują wyjątkowo mało miejsca, więc jeżeli nie posiadasz dużo wolnej przestrzeni na bramę, warto jest się zdecydować właśnie na bramę rolowaną. Koszt bramy rolowanej bez montażu wynosi mniej więcej 2500 złotych. Sposób jej działania jest prosty i wygodny. W skrócie działają tak samo, jak roleta okienna. Bramy rolowane sprzedawane są razem z elektrycznym napędem.

Bramy rozwieralne - do montażu tego typu bramy garażowej wymagana jest naprawdę spora ilość miejsca. Spowodowane jest to tym, jak dużo przestrzeni potrzebują skrzydła bramy, które otwierane są na boki. Ponadto zamontowanie napędu elektrycznego często może okazać się niemożliwe. Bramy rozwieralne to najstarszy typ bramy, z którym przyjdzie nam się spotkać. Jednak mają też zalety. Dzięki temu, że posiadają niezwykle prostą konstrukcję, także i cena bramy rozwieranej jest niższa. Wynosi ona od około 600 do 1000 złotych.

Bramy uchylne - inaczej nazywane są płytowymi. Jest to jedna z bram ciesząca się największą uwagą. Ilość pieniędzy, jaką musimy przeznaczyć na zakup bramy uchylnej to wydatek w granicy 800-1500 złotych. Nie jest ona proponowana jednak dla osób, które nie mają dużego podjazdu. Z racji, iż dolna część bramy wysuwana jest na zewnątrz garażu, dodatkowa przestrzeń na bramę uchylną jest w tym wypadku wymagana.

Podsumowanie

Bramy garażowe to rzecz, bez której nie wyobrażamy sobie normalnego garażu. Można powiedzieć, że jest to jego nieodzowny element, który dopełnia całość. Przy wyborze odpowiedniej bramy garażowej wypada dokładnie przemyśleć, która opcja jest dla nas najkorzystniejsza. Zapraszamy do przejrzenia oferty naszej firmy.

 

A.M-BRAMY S.C.
NIP: 646 298 44 42
41-407 Imielin, ul. Imielińska 130
tel: +48508330007
tel: +48502370706
biuro@ambramy.pl
adam.stolorz@op.pl

Bramy garażowe rolowane
Bramy garażowe segmentowe
Bramy przemysłowe
Rolety
Inteligentny dom

Sprzedaż, montaż i serwis bram rolowanych i segmentowych, oferta inteligentnego
domu, rolety okienne. Szybka realizacja zamówień.
Konkurencyjne ceny