Bramy przemysłowe rolowane - rodzaje i bezpieczeństwo

Bramy przemysłowe rolowane to zabezpieczenie warte swojej ceny. Przy wyborze odpowiedniej bramy należy odpowiednio dopasować urządzenie do zadania, jakie ma pełnić oraz do warunków zabudowy. Istnieje wiele różnych odmian bram przemysłowych, które pokrótce opiszemy w poniższym artykule.

Rodzaje bram przemysłowych rolowanych

Bramy przemysłowe rolowane możemy podzielić na bramy stalowe i aluminiowe z ociepleniem lub bez. Obsługiwane są za pomocą systemu sprężynowego bądź napędu elektrycznego. Sprzęt ten wprost idealnie sprawdza się w momencie, gdy ograniczają nas możliwości montażowe lub gdy nadproże jest wyjątkowo niskie. 

 

Bramy aluminiowe ocieplane -  posiadają dwuścienne aluminiowe profile, które wypełnione są pianką bezfreonową poliuretanową zakończoną aretkami z tworzywa sztucznego. Dzięki nim rozsuwanie się profili jest w ogromnym stopniu ograniczone. Pianka poliuretanowa, system uszczelnień bocznych, górnych i dolnych zapewnia wprost perfekcyjną izolację termiczną. Bramy aluminiowe ocieplane wykonywane są w kolorach standardowych. 

 

Bramy aluminiowe nieocieplane - w tym wypadku zastosowane są jednościenne profile aluminiowe zakończone aretkami z tworzywa sztucznego. Bramy aluminiowe nieocieplone to świetna propozycja do wnętrz obiektów przemysłowych oraz dla obiektów, które nie wymagają izolacji termicznej. 

 

Bramy stalowe ocieplane - zbudowane są ze stalowych dwuściennych profilii ocynkowanych ogniowo. Wypełnione są izolatorem ciepła, którym jest pianka poliuretanowa. System uszczelnień bocznych, górnych i dolnych dodatkowo wzmacnia właściwości izolacyjne. Istnieje opcja obsługi bramy napędem elektrycznym oraz awaryjne otwieranie bramy korbą albo łańcuchem. 

 

Bramy stalowe nieocieplane - skonstruowane są z jednościennych profili aluminiowych zakończonych aretkami, dzięki którym niemożliwe jest rozsunięcie się profili. Dostępne są z elektrycznym napędem bocznym bądź z systemem sprężynowym. Są ocynkowane ogniowo. Bramy stalowe nieocieplane fantastycznie sprawdzają się w miejscach, w których nie wymaga się izolacyjności termicznej, czyli np. we wnętrzach obiektów. 

 

Zabezpieczenia bram przemysłowych rolowanych

Bramy przemysłowe rolowane posiadają fotokomórki zabezpieczające montowane w świetle zjazdu i sygnalizator świetlny, który informuje o położeniu bramy. Dodatkowo urządzenie to charakteryzuje się hamulcem bezpieczeństwa, który służy do zatrzymywania bramy, gdy ta opada. Kolejnymi środkami asekuracji bramy jest zabezpieczenie, kiedy sprężyna bramy ulegnie zerwaniu oraz zabezpieczenie przed nawinięciem lameli na wał. Do ochrony przed zgnieceniem obiektu, gdy brama się zamyka, służy zabezpieczenie optyczne znajdujące się w dolnej uszczelce. Niektóre bramy przemysłowe posiadają odporność na włamania, czyli ochronę antywłamaniową, którą jest zamek ryglujący. Dzięki niemu otwarcie bramy z zewnątrz jest niemożliwe. Montuje się go w dolnej listwie pancerza. Dostęp do wnętrza przyznaje nam klawiatura kodowa lub karta dostępu. Z czego ta pierwsza może posiadać kod cyfrowy nawet do 9 znaków.

BRAMY PRZEMYSŁOWE

 

A.M-BRAMY S.C.
NIP: 646 298 44 42
41-407 Imielin, ul. Imielińska 130
tel: +48508330007
tel: +48502370706
biuro@ambramy.pl
adam.stolorz@op.pl

Bramy garażowe rolowane
Bramy garażowe segmentowe
Bramy przemysłowe
Rolety
Inteligentny dom

Sprzedaż, montaż i serwis bram rolowanych i segmentowych, oferta inteligentnego
domu, rolety okienne. Szybka realizacja zamówień.
Konkurencyjne ceny