Jak wybrać odpowiednią bramę rolowaną - zalety, wady i montaż

W dzisiejszych czasach najpopularniejszymi typami bram garażowychbramy rolowane oraz bramy segmentowe. Czym kierować się przy wyborze? Która brama będzie najlepsza do naszego domu? Po przeczytaniu tego artykułu dowiedzą się Państwo wszystkiego, co najpotrzebniejsze jeśli chodzi o wybór bramy garażowej.

Która brama garażowa spełni moje wymagania?

 

Bramy garażowe rolowane przez niektórych często nazywane są bramami roletowymi. Niech nie zmyli Państwa ta nazwa, jest to dokładnie to samo. Bramy garażowe przeszły długą drogę to bycia jak najbardziej funkcjonalnymi, niepsującymi wyglądu otoczenia bramami. Kiedyś na rynku można było spotkać tylko dwuczęściowe, rozwierane bramy tradycyjnie. Na szczęście obecnie istnieje wiele ciekawych alternatyw, które zastępują bramy tradycyjne. Jedną z nich są właśnie bramy garażowe rolowane. Są one idealnym wyborem dla osób, które nie lubią marnować miejsca wewnątrz i na zewnątrz garażu. Zajmują one niezwykle mało miejsca, co prowadzi do zaoszczędzenia bardzo dużej powierzchni. Czemu zawdzięczamy tak wysoki poziom praktyczności bramy rolowanej? Już wyjaśniamy. W momencie, kiedy brama jest podnoszona, jej pancerz nawija się na wał napędowy. Oto cała filozofia. Brama rolowana może być zamontowana wewnątrz i na zewnątrz garażu. Bramy rolowane wyposaża się w napęd elektryczny, zwiększający poziom komfortu ich użytkowania. Trzeba iść z duchem czasu! Oferowane w naszym sklepie bramy garażowe wzbogacone są o zintegrowany układ sensoryczny oraz technologię komunikacyjną microWiFi. Dzięki temu możemy sprawdzić, czy nasza brama jest zamknięta, czy otwarta. Ciekawą opcją jest to, że istnieje możliwość sterowania nią bezpośrednio z domu bądź też z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy posiadać tylko tablet lub smartfon, a także sieć Wi-Fi. 

 

Bramę garażową segmentową montuje się tylko i wyłącznie wewnątrz garażu. Odradzamy wybór tego typu bramy dla osób, które posiadają mały garaż. Potrzeba w nim nieco miejsca, aby mogła zmieścić się otwarta brama. Zaletą bram segmentowych jest fakt, że nie musimy posiadać dużo miejsca przed garażem. Bramy segmentowe dzielą się na bramy segmentowe górne oraz bramy segmentowe boczne, z czego większą popularnością cieszą się bramy segmentowe górne. 

 

Bramy segmentowe górne posiadają skrzydło składające się z kilku segmentów połączonych ze sobą zawiasami, które zabezpieczone są uszczelkami. System ten chroni łączenia przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

 

Bramy segmentowe boczne charakteryzują się pionowym ustawieniem segmentów, które po otwarciu zachodzą na jedną ze ścian garażu. Prowadnice zamontowane są na suficie i w podłodze garażu, a nie po bokach. 

 

Podsumowanie

Przy wyborze odpowiadającej nam bramy garażowej trzeba kierować się zapleczem, jakie posiadamy. Rozmiar garażu oraz podjazdu jest tutaj kluczowy. Do małych garaży najczęściej stosuje się bramy rolowane, natomiast gdy garaż jest duży i przestronny warto zdecydować się na bramę segmentową

 

A.M-BRAMY S.C.
NIP: 646 298 44 42
41-407 Imielin, ul. Imielińska 130
tel: +48508330007
tel: +48502370706
biuro@ambramy.pl
adam.stolorz@op.pl

Bramy garażowe rolowane
Bramy garażowe segmentowe
Bramy przemysłowe
Rolety
Inteligentny dom

Sprzedaż, montaż i serwis bram rolowanych i segmentowych, oferta inteligentnego
domu, rolety okienne. Szybka realizacja zamówień.
Konkurencyjne ceny