Jakie wybrać rolety zewnętrzne - rodzaje, montaż, zalety i wady

Rolety zewnętrzne są przedmiotem nad wyraz niedocenianym. Mało kto zwraca uwagę na to, jak dużą rolę odgrywają one w naszym codziennym, domowym funkcjonowaniu. Przypominamy sobie o nich w chwili, gdy zależy nam np.: na prywatności, ograniczeniu hałasu, jak najmniejszej utracie ciepła w zimę, czy zapewnianiu przyjemnego chłodu latem. Jakie to ma zastosowanie w praktyce?

Jaki rodzaj rolet zewnętrznych będzie dla mnie odpowiedni i jak wygląda montaż?

 

Istnieje kilka rodzajów rolet zewnętrznych. Jedne z najbardziej popularnych to rolety natynkowe, rolety podtynkowe oraz rolety garażowe. Każda z nich posiada inną formę montażu. Poniżej pokrótce opiszemy każdą z nich.

 

Rolety natynkowe doskonale sprawdzają się w domu, w którym nie zamierzamy już zmieniać grubości ocieplenia. Może się zdarzyć, że przy budowie nowego domu zapomnieliśmy pomyśleć o zaplanowaniu montażu rolet podtynkowych i znaleźliśmy się w momencie, w którym jest już na to za późno. Nie możemy już zmienić niczego w okolicach nadproża i okien. Spokojnie, to nic straconego. W takim wypadku należy zdać się na rolety natynkowe. Dzięki skrzynce rolety, która wchodzi od góry w szybę, możliwe jest zmniejszenie światła okna. Oczywiście działa to w ten sposób tylko wtedy, kiedy montujemy roletę zewnętrzną natynkową we wnęce okiennej. Jeżeli chcą Państwo podjąć decyzję, aby umieścić swoją roletę na elewacji, musicie wiedzieć o paru rzeczach. Przez to, że skrzynka i prowadnice znajdują się w murze, światło wnęki okiennej nie zmniejsza się, tym samym powoduje to zwiększanie się metrażu o wielkość skrzynki i prowadnicy.

 

Rolety podtynkowe stosuje się głównie wtedy, gdy chcemy, aby były one dodane do zabudowy. Rolety podtynkowe są niezwykle eleganckie, ponieważ kaseta rolety z zewnątrz jest niewidoczna. Działa to w ten sposób dlatego, iż zostaje ona wkomponowana w fasadę budynku. Dodatkową zaletą takich rolet jest termoizolacja. Pianka termoizolacyjna, która wypełnia pancerz, łączy się z warstwą powietrza, które powstaje w wyniku połączenia się opuszczonej rolety i okna. Skutkuje to komfortową temperaturą powietrza latem, a także zapobiega utracie ciepła w zimę.

 

Rolety garażowe najlepiej sprawdzają się, kiedy chcemy zamontować je w schowku na narzędzia, mniejszym garażu, witrynie sklepowej bądź w stoisku targowym. Niektóre wzbogacone są o ocieplane, aluminiowe profile zapewniające wprost doskonałą izolację termiczną. 

 

Jak dbać o rolety zewnętrzne?

Tak jak prawie każda rzecz materialna, także i rolety mogą kiedyś zacząć się zużywać. Ważne jest, by prawidłowo troszczyć się o swoje rolety zewnętrzne. Należy regularnie je czyścić, jak i również w odpowiednich odstępach czasu smarować linki, paski i uszczelki. Dzięki temu przedłużą Państwo żywotność swoich ulubionych rolet zewnętrznych.

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani wyposażeniem swojego domu bądź sklepu w roletę zewnętrzną, gorąco zachęcamy do przejrzenia naszego katalogu produktów, znajdującego się pod hasłem rolety zewnętrzne rodzaje.

 

A.M-BRAMY S.C.
NIP: 646 298 44 42
41-407 Imielin, ul. Imielińska 130
tel: +48508330007
tel: +48502370706
biuro@ambramy.pl
adam.stolorz@op.pl

Bramy garażowe rolowane
Bramy garażowe segmentowe
Bramy przemysłowe
Rolety
Inteligentny dom

Sprzedaż, montaż i serwis bram rolowanych i segmentowych, oferta inteligentnego
domu, rolety okienne. Szybka realizacja zamówień.
Konkurencyjne ceny