W jaki sposób dbać o rolety zewnętrzne i bramy garażowe?

Bramy garażowe i rolety zewnętrzne jak sama nazwa wskazuje, montuje się na zewnątrz budynku, z tego powodu narażone są one na wiele czynników, które powodują  ich szybsze zużywanie się. Nadmierne promieniowanie słoneczne, deszcze i grad to szereg szkodliwych warunków atmosferycznych, na które wystawione są nasze rolety.

Co zrobić, aby nasze rolety zewnętrzne i bramy garażowe poprawnie pełniły swoją funkcję, wyglądając przy tym schludnie i atrakcyjnie? Przede wszystkim należy regularnie sprawdzać ich stan, kontrolować sprawność mechanizmu, konserwować i czyścić. Ile z tych rzeczy możemy zrobić sami, a kiedy wypadałoby wykonać telefon i zamówić serwis rolet? Wszystko znajduje się poniżej. 

Na jakie zabrudzenia narażone są rolety zewnętrzne i bramy garażowe?

Wszyscy dobrze wiemy, jak dużą ochronę stanowią rolety zewnętrzne i bramy garażowe. W okresie letnim chronią pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się i gorącem, natomiast zimą pomagają utrzymać ciepłe powietrze w środku pokoju. Głównym źródłem zanieczyszczeń rolet zewnętrznych i bram garażowych jest kurz, piach i pył, który przenoszony jest przez wiatr. Zabrudzenia te osiadają na płaszczu rolety i w jego obrębie oraz mogą doprowadzić do skrócenia żywotności naszego sprzętu. 

 

Czyszczenie rolet zewnętrznych i bram garażowych.

 

Najpierw odpowiedzmy sobie na pytanie, czym umyć rolety zewnętrzne i bramy garażowe? Należy czyścić je miękką szmatką z pomocą ciepłej wody i delikatnych środków myjących. Pamiętaj, aby detergenty, których używasz, nie były środkami żrącymi, ponieważ płyny te, mogą doprowadzić do odbarwienia się lakieru. Przed myciem upewnij się, że Twoja roleta lub brama elektryczna (jeżeli taką posiadasz) odłączona jest od prądu. Następnie rozwiń cały pancerz rolety i sprawdź, gdzie występują zabrudzenia. Zwróć szczególną uwagę na drobinki piasku, które podczas mycia mogą zarysować powierzchnię lakierowaną. Zalecamy usunąć je za pomocą np. odkurzacza lub myjki ciśnieniowej ustawionej na najniższy strumień. Gdy już to zrobisz, możesz przystąpić do głównego mycia, nie zapomnij o dokładnym wyczyszczeniu pasków oraz linek służących do obsługi rolety. Prowadnice pionowe są miejscem ciężko dostępnym, zwykła szmatka może nie wykonać swojego zadania dostatecznie dobrze. W tym wypadku proponujemy użyć sprężonego powietrza. Uszczelki szczotkowe możemy posmarować silikonem w sprayu, a uszczelki gumowe potraktować środkiem do konserwacji gumy. Jeżeli Twoje roleta została zdewastowana farbą w sprayu, aby pozbyć się zanieczyszczeń, należy spróbować zmyć zabrudzenie za pomocą nieco mocniejszych środków np. rozcieńczalnika uniwersalnego. Działanie te jest jednak ryzykowne, trzeba traktować je jako ostateczność, gdyż skutek może być odwrotny od oczekiwanego. 

 

Serwisowanie i konserwacja rolet zewnętrznych i bram garażowych.

Regularna konserwacja rolet pomaga wydłużyć życie rolet i bram garażowych nawet o kilka lat. Serwis rolet warto zamawiać przynajmniej raz do roku. Są rzeczy, o które możemy zatroszczyć się sami takie jak np. dbanie o gumowe uszczelki, ale są też i takie, których bez pomocy fachowca nie zrobimy. Szczególnie w sytuacji, w której posiadamy rolety automatyczne. Ekspert od bram i rolet dokładnie sprawdzi każdy poszczególny element i odpowiednio go konserwuje.   

SERWIS ROLET

 

A.M-BRAMY S.C.
NIP: 646 298 44 42
41-407 Imielin, ul. Imielińska 130
tel: +48508330007
tel: +48502370706
biuro@ambramy.pl
adam.stolorz@op.pl

Bramy garażowe rolowane
Bramy garażowe segmentowe
Bramy przemysłowe
Rolety
Inteligentny dom

Sprzedaż, montaż i serwis bram rolowanych i segmentowych, oferta inteligentnego
domu, rolety okienne. Szybka realizacja zamówień.
Konkurencyjne ceny